Historie společnosti McHale

historySeznamte se s historií rodinného podniku, který se etabloval jako přední poskytovatel svinovacích lisů s pevnou a variabilní komorou a balicích strojů kulatých a hranatých balíků.
„Společnost vznikla z prodejny zemědělských strojů, která existuje doposud. Toto zázemí poskytlo vynikající základ pro navrhování a výrobu zemědělských strojů, a to díky přímému kontaktu s konečným uživatelem.“

– Martin McHale


„Za celá ta léta rozvoje prodejní sítě společnosti McHale jsem potkal spoustu zajímavých dovozců, prodejců strojů a zákazníků, kteří navrhovali, jak bychom mohli stroje lépe přizpůsobit tak, aby vyhovovaly jejich potřebám. Společnost McHale vždy velmi citlivě reagovala na potřeby trhu a jsem skutečně hrdý na to, že řídím společnost, která dodává nejlepší řešení.“

– Martin McHale


“„V prvních letech západní Irsko skýtalo ideální zkušební prostředí, protože zdejší terén a klima kladou vyšší požadavky na stroje, než kdekoliv jinde v Evropě.

Od roku 2002 jsme také před produkcí prováděli rozsáhlé testování v severní Evropě a na Novém Zélandu. Dokud to bude možné, budeme i nadále dodávat vysoce výkonná praktická řešení, která poskytují vynikající výkon zákazníkům po celém světě.

Stále stejně mě naplňuje čas strávený při vývoji strojů společně se zákazníky, tak jako mě to naplňovalo před 30 lety. Blízký vztah k zákazníkům a poskytování kvalitnějších řešení v souladu s jejich požadavky jsou klíčové pro jakýkoli dobrý obchod.

S ohledem na to bych chtěl poděkovat všem zákazníkům za jejich neocenitelnou zpětnou vazbu a za pomoc a podporu v průběhu uplynulých let.“

– Padraic McHale


 

Mid 1970s

Společnost McHale Farm Machinery byla založena a začala obchodovat se strojní technikou a traktory v západním Irsku.

Early 1980s

Společnost McHale založili bratři Padraic a Martin McHaleovi, když zjistili, že jsou v západním Irsku zapotřebí stroje pro vykrajování siláže. Stroje, které tehdy byly dováženy, si zde nedokázaly poradit s místním jílkem vytrvalým. V důsledku toho se bratři rozhodli, že navrhnou lepší stroj. Prvním produktem byl „vykrajovač siláže Silomac“. Poté následovala řada čerpadel na kejdu. Oba bratři stále aktivně pracují v obchodní oblasti. Padraic řídí výrobu, výzkum a vývoj, zatímco Martin vede prodej a marketing.

1988/89

Společnost McHale vyrobila první balicí stroje kulatých balíků a vědomě se rozhodla specializovat se na tuto oblast. V prvních letech vynaložila hodně času na vývoj tohoto produktu v souladu s požadavky konečných uživatelů. Společnost následně vyvinula řadu balicích strojů kulatých balíků pro použití na poli a pro statické balení..

1990

Společnost McHale založila síť prodejců ve Velké Británii a dále začala vyvážet stroje do Evropy.

1994

Společnost McHale expandovala za hranice Evropy a začala vyvážet první stroje do Austrálie.

1995

Na trh byl uveden první balicí stroj hranatých balíků společnosti McHale. Poté společnost vyvinula celou řadu balicích strojů pro použití na poli a pro statické balení.

1996

V roce 1996 společnost McHale začala aktivně působit na trhu na Novém Zélandu. Ale stroje společnosti se zde používaly již od počátku 90.let 20.století, kdy si je zákazníci vozili z Evropy.

1998

Společnost McHale uvedla na trh vysokovýkonný balicí stroj 998 na hranaté balíky s 2 napínači. Od té doby se stroje 998 etablovaly jako nejrychlejší baličky hranatých balíků na trhu..

1999

Společnost McHale vybudovala výrobní závod z důvodu rostoucí poptávky po tomto výrobku.

2000

Společnost McHale uvedla na trh vysokovýkonný balicí stroj na kulaté balíky s 2 napínači – typ HS2000.

2002

Společnost McHale uvedla na trh kombinovaný/integrovaný lis s baličkou McHale Fusion. Tento stroj se skládal z robustního lisu s integrovaným balicím mezikružím. Stroj měl patentovaný transfer balíku, který garantuje výborný přenos a je vybaven množstvím unikátních konstrukčních řešení.

2004

Společnost McHale vyvinula svinovací lis s pevnou komorou (McHale F550) přičemž se vycházelo z úspěšného designu Fusion. Tento lis má 85 % stejných součástí jako Fusion.

2004

Společnost McHale zřídila druhý výrobní závod v maďarském Szolnoku.

2007

Společnost McHale přidala dva další svinovací lisy s pevnou komorou k řadě svinovacích lisů F5. Lis F540 bez řezání a F560 – plně automatický lis s 23 noži

2009

Po třech letech výzkumu, vývoje a testování uvedla společnost McHale na trh svinovací lis s variabilní komorou V660 na výstavě Agritechnica v roce 2009.

McHale Today

Vývoz představuje 90 % celkového prodeje. Svinovací lisy, balicí stroje kulatých balíků, hranatých balíků a integrované lisy s baličkou společnosti McHale se prodávají ve více než 50 státech napříč šesti světadíly. Tento úspěch je přičítán firemní filozofii v oblasti specializace, výzkumu a vývoje a intenzivního testování v terénu. Společnost McHale má certifikaci ISO 9002 a investuje do nejmodernější výrobní technologie: CNC laserového řezacího zařízení, svářecích robotů a nejnovějších konstrukčních systémů CAD-CAM.