John Biggins, kierownik ds. sprzedaży w firmie McHale powiedział:

„Obecnie eksportujemy nasze produkty do ponad 40 krajów. W ostatnich latach udało nam się zdobyć znaczącą część rynku prasoowijarek. Również nasza seria F5 pras rolujących ze stałymi komorami ugruntowała swoją pozycje na rynkach, na których konkurujemy.

Pozwoliło nam to jako firmie na dążenie do uzyskania 50% europejskiego rynku pras i prasoowijarek. Pozostałe 50% reprezentuje rynek pras rolujących zmiennokomorowych oraz pasowych pras rolujących.”

„Natomiast przynajmniej osiem na każde dziesięć pras sprzedanych w Irlandii są prasami zmiennokomorowymi, które wytwarzają bele o rozmiarach 1,25 metrów lub czterech stóp. W krajach o suchszym klimacie, gdzie wytwarza się więcej siana i słomy rolnicy wolą bele o większych średnicach. Najpopularniejsze rozmiary to 5 stóp (1,5 metrów) lub nawet 5’6″ (1,65 metrów).”

Biorąc to pod uwagę przez ostatnie trzy lata pracowaliśmy nad wyprodukowaniem zmiennokomorowej prasy i pasowej prasy rolującej, które pomogłyby firmie McHale uzyskać pozostałe 50% rynku pras.

Dwa lata temu wyprodukowaliśmy, przetestowaliśmy i wypróbowywaliśmy zmiennokomorowe prasy na terenie fabryki w Irlandii i minionej zimy wypróbowaliśmy niektóre w Nowej Zelandii. Tegorocznego lata wypróbowywaliśmy modele przedprodukcyjne w Irlandii, Anglii, Szkocji, Walii, Niemczech, na Węgrzech, Czechach, Norwegii, Szwecji, Finlandii i Japonii.

„Informacje zwrotne użytkowników tych maszyn były pozytywne. Ponadto użytkownicy powiedzieli nam, że maszyny wytwarzają zbite i solidne bele oraz że maszyny są bardzo wydajne”.

„Chociaż pierwotnym przeznaczeniem maszyny jest zbiór suchego plonu, maszyna również dobrze sprawowała się w przypadku bardzo mokrej, krótkiej trawy”. Maszyna została dokładnie przetestowana w warunkach zbliżonych do warunków, które mieliśmy w Irlandii przez ostatnie dwa lata. Dodatkowo wytworzono duże ilości bel z trawy i lucerny do kiszonki.

Dodatkowe informacje dotyczące zmiennokomorowych pras rolujących serii V660 można uzyskać klikając na przycisk produktu.