McHale Fusion 3 Plus miał swoją premierę na Agritechnice w 2013 roku. Ta zintegrowana prasoowijarka jest wyjątkowa, ponieważ bele w komorze prasującej owijane są folią zamiast siatki. Po przeniesieniu beli z komory prasującej do pionowego pierścienia owijającego, jest ona owijana także na bokach. W Europie technologię tę określa się mianem „folia na folii”.

OW ciągu kilku ostatnich miesięcy McHale Fusion 3 Plus otrzymał trzy prestiżowe nagrody za innowacyjną technologię „folia na folii” podczas trzech imprez: FIMA Agricola, Cereals 2014 oraz Royal Highland Show.

FIMA AGRICOLA – Saragossa, Hiszpania

W lutym McHale Fusion 3 Plus otrzymał nagrodę za innowacyjność podczas targów FIMA w Saragossie w Hiszoani. Na zdjęciu jest Manuel Durán z Durán Maquinaria Agrícola (oficjalny dystrybutor McHale w Hiszpanii) z nagrodą obok prasoowijarki MHale Fusion 3 Plus.

Na kolejnym zdjęciu jest nagroda FIMA za innowacyjność oraz tablica informacyjna McHale Fusion 3 Plus.

Cereals Show 2014 – Cambridgeshire, Anglia

W czerwcu McHale Fusion 3 Plus otrzymał nagrodę podczas wystawy Cereals 2014 w Cambridgeshire w Anglii. Przyznawanie Nagrody Międzynarodowych Producentów Maszyn zostało zainicjowane przez organizatora wystawy „Haymarket Exhibitions”, aby dostrzec firmy produkujące wyjątkowe, wyróżniające się maszyny, które są innowacyjne, wartościowe i efektywne. W konkursie były cztery kategorie: maszyny uprawowe, opryskiwacze, traktory i maszyny do zbioru. Po wielu dyskusjach złoty medal w dziedzinie maszyny do zbioru wygrała firma McHale.

Na zdjęciu poniżej: Roger Lane-Norr, Prezes Stowarztszenia Inżynierów Rolnictwa, Mike Walsh, Menedżer Sprzedaży McHale, Kieran Hughes, Menedżer Sprzedaży McHale w Wielkiej Brytanii, Jon Day, dyrektor wystawy Cereals z Haymarket Exhibitions. Na zdjęciu jest także widoczny Fusion 3 Plus na stoisku McHale podczas Cereals 2014.

Royal Highland Show – Edynburg, Szkocja

W lipcu firma McHale otrzymała trzecią nagrodę za technologię „folia na folii” zastosowaną w Fusion 3 Plus, podczas Royal Highland Show w Edynburgu w Szkocji. Firmę McHale nagrodzona za innowacje techniczne w prasoowijarce McHale Fusion 3 Plus. Na zdjęciu poniżej jest Michael McCarthy, Menedżer Sprzedaży McHale w Szkocji, odbierający nagrodę w imieniu firmy McHale. Na zdjęciu jest także nagroda w dziedzienie innowacji technicznej Royal Highland Show.

Royal Highland Show Award

Technologia „folia na folii” ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym owijaniem siatką:

1. Folia w komorze tworzy warstwę wiążącą

Folia owijana na belę w komorze prasy tworzy warstwę wiążąca, dzięki czemu bela ma więcej warstw folii na obwodzie. Po przeniesieniu beli na blat owijarki, bela jest owijana poprzez pionowy pierścień owijający. Bela na obwodzie ma więcej folii niż w przypadku tradycyjnego owijania beli siatką w komorze.

2. Lepszy kształt bel

Folia po owinięciu na belę może naprężyć się o około 20%. Folia napręża się bardziej niż siatka, co sprawia, że materiał jest mocniej utrzymywany, zapewniając w ten sposób lepszy kształt bel.

3. Wyższa jakość sianokiszonki

Folia owinięta na belę napręża się i usuwana jest większa ilość powietrza niż w przypadku owijania siatką. Dzięki temu otrzymujemy sianokiszonkę lepszej jakości.

4. Łatwiejszy recykling odpadów

Folię stosuje się do owijania beli w komorze prasującej (zamiast siatki) oraz na blacie owijarki. Powstaje zatem jeden rodzaj odpadów, zmniejsza się czas potrzebny do oddzielania siatki od folii przed recyklingiem oraz czas podawania paszy.