Dla irlandzkiej firmy McHale uzyskiwanie 9 na 10 punktów podczas testów produktowych nigdy nie było wystarczające. Ta filozofia tworzenia maszyn perfekcyjnych, którą kierowała się firma, doprowadziła do stworzenia wielu udanych produktów.

Firma stworzona przez braci Martina i Patricka McHale, z małej firmy handlującej maszynami stała się jednym z głównym dostawców pras na rynku europejskim.

Martin McHale, współzałożyciel i dyrektor sprzedaży firmy McHale, poleciał niedawno do Australii, aby spotkać się i porozmawiać z klientami, dealerami oraz dystrybutorem maszyn McHale – PFG Australia. Rozmowy dotyczyły głównie obecnych i przyszłych produktów McHale.

Nowa seria kosiarek McHale Pro Glide oraz najnowsza owijarka Orbital zyskały bardzo duże uznanie podczas targów Agritechnica 2015.

Na wzór rygorystycznych testów odbywających się w Irlandii, PFG Australia planuje stopniowo wprowadzać podobne testy w Australii, aby być pewnym, że maszyny są odpowiednio przygotowane do rynku i warunków australijskich.

Martin McHale powiedział, że podczas swoich podróży zauważa, że rolnictwo w Australii ma przed sobą świetlaną przyszłość.

„Sposób, w jaki produkty australijskie są oceniane przez resztę świata, jest fantastyczny. Właśnie wracam z Japonii i Korei, gdzie na przykład australijska wołowina z supermarketu jest naprawdę wysoko ceniona.”

„Dla trwałego sukcesu, czy chodzi o wołowinę czy o prasy rolujące, możemy zwiększyć wydajność przy jednoczesnym zachowaniu jakości i integralności produktów” – dodaje.

“Jeśli maszyna dobrze pracuje, jeśli jest prosta i solidna, wydajna i niezawodna, ludzie będą chcieli ją kupić. Jeśli będziemy nadal dostarczać dobre maszyny, które odpowiadają warunkom rynkowym, po rozsądnej cenie, nasz udział w rynku będzie nadal rósł”.

Historia McHale w pewnym sensie odzwierciedla głębokie tradycje rolnicze: samodzielność, ciekawość, kreatywność i zdrowy rozsądek. Pytali: jak możemy to zrobić? Co by się stało, gdybyśmy to zrobili? Jak możemy zrobić to lepiej? I tak powstały patenty.

W późnych latach 80-tych irlandzcy rolnicy zobaczyli pierwszą owijarkę do bel. Nowa koncepcja opracowana przez Australijczyka Kena Williamnsona i angielskiego rolnika Lloyda Forestera została ostatecznie wprowadzona do produkcji przez Kvernelanda w Norwegii.

Pod koniec lat 80-tych Martin i Patrick McHale zbudowali własną owijarkę, a jej sukces był zalążkiem, który doprowadził do rozwoju popularnej prasoowijarki Fusion.

“Sprzedaliśmy pierwszych 10 Fusionów do lokalnych usługodawców w Irlandii i od tego dnia nigdy nie byliśmy w stanie nadążyć za zapotrzebowaniem na te maszyny” mówi Martin McHale.

“W tamtym czasie firmy konkurencyjne produkowały zintegrowane prasoowijarki, jednak były to duże, skomplikowane maszyny. Nic w zasadzie nie mogło konkurować z kompaktową budową Fusiona, co szybko przyciągnęło uwagę importerów na całym świecie”.

“Rolnicy i usługodawcy lubią nasze maszyny. Używamy komponentów wysokowytrzymałych i najwyższej jakości, o znacznie wyższej specyfikacji niż nasi konkurenci. Maszyny są wyprodukowane tak, aby służyć przez wiele lat i do ciężkiej pracy. Są takie prasoowijarki Fusion, które mają już ponad 150 tys. bel na liczniku” – dodał.

McHale wprowadził na rynek prasy stałokomorowe w 2005 roku, a prasy zmiennokomorowe V660 w 2010. Następnie była prasoowijarka Fusion Vario i ostatnio Fusion 3 Plus.

McHale obecnie dominuje na rynku pras i prasoowijarek. Maszyny McHale pracują w 50 krajach na sześciu kontynentach.

Taka sprzedaż została właściwie wykonana przez samych rolników. Maszyny mówią same za siebie, a najlepszą reklamą jest maszyna, która dobrze wykonuje swoją pracę.

Na zdjęciu od lewej: Martin McHale z Graeme Leigh, Główny Menedżer ds. Maszyn PFG Australia.