Historia – McHale

historyWgląd w powstanie i rozwój międzynarodowej firmy, która stała się wiodącym producentem stało  i zmiennokomorowych pras rolujących oraz owijarek do bel okrągłych i kwadratowych.
“Firma McHale powstała jako sklep sprzedający maszyny rolnicze, który istnieje do dnia dzisiejszego. Doświadczenie w bezpośrednim kontakcie z klientem końcowym stało się znakomitym punktem wyjścia do stworzenia firmy tworzącej maszyny rolnicze.””

– Martin McHale


 

połowa lat 70

Firma McHale Farm Machinery rozpoczęła handel maszynami rolniczymi i ciągnikami w zachodniej części Irlandii.

wczesne lata 80

Firma McHale została założona przez braci Padraica i Martina McHale, kiedy rozpoznali oni zapotrzebowanie w zachodniej Irlandii na urządzenia do wycinania kiszonki z silosów. W tamtym okresie maszyny, które importowano nie radziły sobie z życicą, której używali rolnicy w tym rejonie. W rezultacie bracia zdecydowali się zaprojektować maszynę, która byłaby lepsza. Pierwszym produktem był wycinak „Silomac”. Następnie wyprodukowali serię sprzętu do pompowania szlamu.Obydwaj bracia wciąż aktywnie uczestniczą w działalności firmy. Padraic zajmuje się działem produkcji i badań a Martin kieruje działami sprzedaży i marketingu.

1988/89

Firma McHale wyprodukowała swoją pierwszą owijarkę do bel okrągłych i podjęła świadomą decyzję rozpoczęcia specjalizacji w tej dziedzinie. W początkowym okresie dużo czasu spędzono nad rozwojem projektu tych maszyn pod kątem wymogów użytkowników. W rezultacie firma wyprodukowała serię owijarek do bel okrągłych do stacjonarnego i terenowego owijania.

1990

Firma McHale ustanowiła sieć dealerów w Wielkiej Brytanii i rozpoczną eksport swoich maszyn do Europy.

1994

Firma McHale rozszerzyła swoją działalność poza teren Europy i pierwsze maszyny zostały wysłane do Australii.

1995

Pierwsza owijarka do bel kwadratowych firmy McHales weszła na rynek. Od tamtej pory firma przygotowała i wyprodukowała serię owijarek do bel kwadratowych do owijania stacjonarnego i terenowego.

1996

Firma McHale aktywne zaczęła badać możliwości zainstalowania się na rynku nowozelandzkim w 1996 r. Natomiast maszyny McHale pracują na polach nowozelandzkich już od wczesnych lat 90.

1998

Firma McHale wprowadziła na rynek wysokowydajną owijarkę do bel kwadratowych z podwójnymi podajnikami folii 998. Od tego czasu 998 stał się modelem rozpoznawanym jako najszybsza owijarka do bel kwadratowych na rynku.

1999

Firma McHale z powodu zwiększonego popytu na ten produkt otworzyła fabrykę.

2000

Firma McHale wprowadziła na rynek wysokowydajną owijarkę do bel okrągłych z podwójnymi podajnikami folii HS2000.

2002

Firma McHale weszła na rynek pras rolujących do bel okrągłych z prasoowijarką McHale Fusion. Maszyna ta składa się z wytrzymałej prasy połączonej z pierścieniem owijającym. Maszyna ta posiada opatentowany system przenoszenia beli oraz wiele innych innowacyjnych i przydatnych funkcji.

2004

Firma McHale zaprojektowała zmiennokomorową prasę do bel okrągłych (McHale F550) w serii Fusion. Prasa to posiada 85% cech modelu Fusion.

2004

Firma McHale otworzyła drugą fabrykę w Szolnok na Węgrzech.

2007

Firma McHale dodała do swojej serii pras komorowych F5 dwie dodatkowe prasy stałokomorowe. Model prasy nietnącej F540 oraz model F560 w pełni automatyczny 23 nożowy.

2009

Po trzech latach badań, rozwoju i testowana firma McHale wprowadziła an rynek swoją pierwszą zmiennokomorową prasę do bel okrągłych McHale V660.

McHale dzisiaj

Eksport firmy McHale stanowi 90% ich sprzedaży. Owijarki do bel okrągłych, owijarki do bel kwadratowych i prasoowijarki firmy McHale sprzedawane są w ponad 50 krajach na sześć kontynentów. Sukces ten przypisywany jest filozofii specjalizacji firmy, inwestycjom w dział badawczo rozwojowy oraz intensywnemu testowaniu maszyn w terenie.McHale posiada akredytacje ISO9002. Firma zainwestowała znaczne środki w najnowsze technologie produkcyjne takie jak: sprzęt cięcia laserowego sterowanego numerycznie (CNC), roboty do spawania oraz najnowsze systemy oprogramowania do projektowania i produkcji CAD/CAM.